BİZİ ARAYIN
BİZİ TAKİP EDİN
Faruk Tatar

Değerli Anne ve Babalar,

Değerli Anne-Babalar,

Tartışmasız en değerli varlıklarımız, çocuklarımız ve bizlerin de kendi anne-babalarımızdan görüp öğrendiğimiz gibi, “evlatları için her türlü fedakârlığı yapan ebeveyn olma” kültürüne sahip bir milletiz.

Her anne- babanın tek isteği, ilerleyen yıllarda, hayatın içerisinde onları ayakları üzerinde duran, başarılı, mutlu bireyler olarak görmek.

Bizler evlatlarımızı büyütürken bir yandan da tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de hızlı bir değişim ve dönüşüm içinde olduğunu gözlemliyoruz. Çocuklarımız için daha rekabetçi bir gelecek, onları bekliyor. Meşhur lâfta söylendiği gibi: “Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.”

Bu bağlamda biz anne ve babalar, çocuklarımızın ileride bir dünya vatandaşı olacağını; sadece Türkiye’de değil dünyadaki diğer akranları ile de rekabet edeceğini biliyoruz. Bu amaca ulaşmanın en temel yolu ise kaliteli bir eğitim-öğretim tasarımından geçmekte. Kısacası, ebeveyn olarak hepimiz, çocuklarımızın bizlere göre içeriği daha dolu, donanımlı ve kaliteli bir eğitim almalarını istemekteyiz.

Artık dünyada olduğu gibi Türkiye’de de anne ve babalar çocuklarına bırakabilecekleri en büyük mirasın, onlara sağlayacakları eğitim yatırımı olduğunu biliyorlar ve bu yüzden tüm dünya ülkelerinde özel öğretim pastası giderek büyüyor.

Hep ifade ettiğimiz gibi, bizler dünün eğitim-öğretim yöntemleri ile bugünün çocuklarını eğitmeye kalkarsak onların yarınlarından çalarız!

Biz Cumhuriyet öğretmenleri, Cumhuriyet çocuklarını yetiştirmek için çıktığımız bu yolda, yepyeni bir özel okulculuk anlayışı ile Türkiye’nin dört bir yanında, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlamak için, 30 yıllık bilgi birikimimizle, geleceği okuyarak, bugünün çocuklarını yarınlara hazırlamak için, gecemizi gündüzümüze katarak durmaksızın çalışıyoruz ve klasik özel okul anlayışından uzak, “yepyeni bir okul anlayışı “ ile ilerliyoruz. Bu yüzden Türkiye’de, velisinden öğretmenine ve asıl meselemiz olan çocuklarımıza kadar, ilk günden beri bizi hiç yalnız bırakmadınız. Bundan dolayı şahsım ve tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

Egebil Okulları öğretmenleri olarak Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize çizdiği yol, yolumuzdur. Onun çizgisinden ayrılmadan “yepyeni bir okul anlayışı” ile Türkiye’de bir kıvılcım olduk, eğitimin sönmeyen meşalesi olarak da devam edeceğiz.

 

Faruk TATAR
Egebil Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
faruk.tatar@egebil.com.tr
www.faruktatar.com