BİR TÜRKİYE PROJESİ

06 Mart 2019, Çarşamba
HABER FOTOĞRAFLARI

Egebil Okulları “Okulhane Modeli” ile Türk Eğitim Sektörünü Yepyeni Bir Tasarımla Buluşturuyor.

Eğitimde daha fazla fırsat eşitliği yaratabilmek ve kaliteli eğitimi birçok noktaya ulaştırmak amacıyla yola çıkan Bilnet Okulları, 17 yerleşkesi ile göstermiş olduğu başarısına yeni okul markası ve yeni modeliyle devam ediyor. Türkiye’de her çocuğun kaliteli eğitim alma hakkı olduğuna inanan Bilnet Okulları, yeni okul markası Egebil Okulları ile öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecinde ek öğretim hizmetine ihtiyaç duymadan onları geleceğe hazırlamak üzere yola çıkıyor.

Egebil Okulları, 2019-2020 Öğretim Yılında “Herkes İçin Başarı” ilkesiyle anaokulundan liseye her kademede öğretim hizmeti vermeye başlayacak. 7 Mart 2019 tarihinde Merkezefendi Kültür Merkezinde gerçekleşen Denizli Egebil Lisesi tanıtım toplantısında bir Türkiye projesi olan “Okulhane Modeli” anlatıldı.

“OKULHANE MODELİ BİR TÜRKİYE PROJESİDİR”

Denizli Egebil Lisesi tanıtım toplantısında konuşan Bilnet ve Egebil Okulları CEO’su Faruk TATAR: “Memleketimizin aydınlık geleceği için eğitime yatırım yapmaya devam ediyoruz. Özel öğretim sektörünün bugüne kadar temel sorunu kurumların tek bir eğitim tasarımı üzerinden hareket etmediydi. Velilerin gelir durumu, ihtiyaçları ve eğitim kurumlarından beklentilerinin birbirinden farklılık gösterdiği ülkemizde, tek tip bir modelle eğitim verildi. Bu eğitim sistemi ile birlikte doğan boşluğu dershaneler, özel öğretim kursları ve etüt merkezleri doldurdu. Bizler “Okulhane Modeli” ile Türkiye’ye yeni bir okulculuk anlayışı getiriyoruz. En değerli varlığımız olan çocuklarımızı geleceğe başarılı bir şekilde yetiştirirken, onları bir Türkiye gerçeği olan sınavlara yormadan hazırlayacağız. Aynı zamanda İngilizce yeterliliğine sahip olacak çocuklarımıza destek hizmetlerinde beslenme, güvenlik gibi kavramlardan ödün vermeden öğretim hizmeti vereceğiz. Ek öğretim hizmetine ihtiyaç duymadan öğrencilerimizin tüm ihtiyacını karşılayacak olan Okulhane Modeli ile Türkiye’yi kucaklayarak eğitimde daha fazla fırsat eşitliği yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

“HERKES İÇİN BAŞARI”

TATAR, “Eğer çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak istiyorsak, onları öncelikle geleceğin dünyasına iyi bir şekilde hazırlamalıyız. Bunun yolu da eğitimden geçiyor. «Herkes için başarı» ilkesi ile çıktığımız bu yolda anaokulundan liseye geliştirtiğimiz Okulhane Modelimizde, Birey Yetiştirme Programı ile öğrencilerimizi ilkokula hazırlarken bireysel ihtiyaç odaklı rehberlik hizmeti ile onların akademik başarısını destekleriz ve Türkiye çapında ölçme - değerlendirme ile onları sınavlara hazırlarız.” sözlerine ekledi.